Semmiből született csodák: a mesterséges intelligencia alkotó ereje és barangolás virtuális világokban.


2023.04.27. 09:00 - 14:00

1117 Budapest
Pázmány Péter sétány 1/A.


Hol találkozunk? Kémiai porta (A Petőfi híd budai hídfője felé eső porta)
Elvárt öltözet: kényelmes
Minimum életkor: 14
Ellátás: tízórai

A mesterséges intelligencia területén olyan forradalmi újítások jelentek meg a 2022-es év végére, amelyek már átformálták a tudásmegosztásról, az ismeretgyűjtésről, és a kreativitásról alkotott eddigi ismereteinket. Ha érdekel, hogy mi rejlik a „mindentudó” ChatGPT mögött, vagy hogyan képes a Stable Diffusion és a DreamBooth egyszerű leírásokból képeket generálni, vagy a NeRF egyszerű képekből 3D modelleket építeni, akkor gyere el az ELTE Informatikai Kar interaktív demókkal színesített előadására! Légy részese te is az M.I. forradalomnak, ismerd meg és próbáld ki a legújabb technológiákat, tájékozódj a kapcsolódó karrier lehetőségekről!

A program során a Mesterséges Intelligencia Tanszék és a Tanszék NIPG kutatócsoportjának kollégái rövid, közérthető előadásban mutatják be a mély hálós (Deep Learning) újdonságokat, amelyeket utána te magad is kipróbálhatsz. A karrierlehetőségek gyakorlati, szélesebb körű ismertetése kapcsán a magyarországi Bosch csoport fejlesztőmérnöke mesél az akadémiai és ipari környezet kihívásairól. A program kötetlen beszélgetéssel zárul, ahol az ELTE tanulmányi lehetőségeitől kezdve a mostani kutatási témákig bármit megkérdezhetsz.

Ha érdekel mit tudnak kihozni ezek a "modern művészek" kedvenc tárgyaidból, akkor fotózd le, vagy hozd magaddal őket eseményünkre!

A találkozásunkig az alábbi videóval hangolódhatsz: VIDEÓ

Bizonyára többen kipróbáltatok már valamilyen VR szemüveget és elcsodálkoztatok az élményen, amit azzal megtapasztalhattok.

Most az ELTE Informatikai Kar STEAM Kuckójában Téged is meghívunk, hogy készíts magadnak, velünk együtt egy-egy VR szemüveget, amit haza is vihetsz majd. Sőt, azt is megmutatjuk, hogyan tudsz olyan 3D-s tárgyakat készíteni, amelyeket meg lehet tekinteni a saját készítésű szemüveggel és komolyabb virtuális valóságokba is behelyezhetőek. Utána átbeszéljük, hogyan lehet folytatni a fejlődést ezen a téren, és mely szakmákhoz vezethet az így megszerzett tudás.

A program során beszélgethetsz informatikatanár szakos hallgatóinkkal, akik megmutatják Neked miért érdemes a tanári pályát választani.

Ezekkel a szakmákkal ismerkedhetsz meg
informatikus
kutató
programozó
Szervező

ELTE Informatikai Kar

1117, Budapest
Pázmány Péter sétány 1/C.

Az ELTE Informatikai Karán az informatika és matematika iránt érdeklődő középiskolások Programtervező informatikus alapképzésre jelentkezhetnek. A hallgatók munkáját modern számítógépes (köztük Innovációs, Internet of Things, Robotika, Mesterséges intelligencia laborok) és több ezer kötetes hagyományos, valamint digitális könyvtár támogatja. Hallgatóink többféle nyelven és környezetben szereznek programozási tapasztalatot, megismerkednek a nagy szoftverrendszerek tervezési, fejlesztési módszereivel, az adatbázisok, operációs rendszerek, a mesterséges intelligencia, a számítógépes grafika, a webfejlesztés, a médiatechnológia területeivel. A hozzánk érkezőket kiszámítható, barátságos, támogató légkör várja. Az elsőévesek egyetemi életbe való beilleszkedését mentorrendszer keretében oktatók, felsőbb éves hallgatók és doktoranduszok, valamint diáktámogató központ segítik. Végzett hallgatóink keresettek a munkaerőpiacon, és már pályakezdőként is átlag feletti fizetésre számíthatnak.