Mederben tartjuk a Dunát - terepi kirándulás a Kvassay zsiliphez


2024.04.25. 09:00 - 13:00

1111 Budapest
Műegyetem rakpart 3. Központi épület (K épület)


Hol találkozunk? Műegyetem rakpart 3. Központi épület (K épület) aula
Elvárt öltözet: Kényelmes öltözet és cipő, ami kicsit poros is lehet.
Minimum életkor: 12
Ellátás: üdítő, víz, aprósütemény

Szinte életre kel az elmúlt évszázadok mérnöki kihívása! Ismerd meg az 1838-as nagy árvízkatasztrófát, amely során az áradó Dunát jégtáblák borították, alkotva egy hatalmas jégdugót a Csepel-szigetnél. Az eredmény? Az akkori Pest, Buda és Óbuda elöntése. Ám ez a tragédia új utat nyitott a mérnököknek: felismerték a szabályozási tervek fontosságát az ilyen katasztrófák megelőzésében.

Az idők során a Kvassay-zsilipet többször is modernizálták, sőt, napjainkban is folyamatos felújítások zajlanak. A látogatásunk során bepillantást nyerhetünk a munka folyamatába, és teljes valójában megtekinthetjük ezt a lenyűgöző műtárgyat. Ne hagyd ki ezt a kivételes lehetőséget, hogy első kézből érdekes információkat szerezz a Kvassay-zsilip szerepéről és működéséről!

Csatlakozz az Építőmérnöki Kar Lányok Napja programjához, ismerkedj meg a nálunk folyó oktatással, az általunk használt legkorszerűbb mérési és modellezési eszközökkel!

Velünk tartasz? Mi, a BME Építőmérnök Karának oktatói már nagyon várjuk a találkozást!

Praktikus tudnivalók:
Az egyetemről a munkaterületre való eljutáshoz és az egyetemre való visszatéréshez autóbuszt biztosítunk. A helyszínen a résztvevők balesetvédelmi oktatásban vesznek részt, majd az oktatásról szóló dokumentumot aláírásukkal hitelesítik.

Szervező

BME Építőmérnöki Kar

1111, Budapest
Műegyetem rakpart 3.

A BME Építőmérnöki Kara a leghosszabb múlttal rendelkező mérnöki kar, az országban a legnagyobb az építőmérnököket képző helyek közül. Az építőmérnök szakma teljes palettáját lefedő képzésünkben mindenki megtalálja a hozzá legjobban illő mérnökszakmát, legyen az hidak, épületek, alagutak, utak és vasútvonalak tervezése és építése, a természetes és mesterséges környezet összehangolása, a vizek használata és védelme, térképezés és navigáció. Építőmérnökökre szükség van a tervezőirodában, az építkezések levezénylésében és menedzselésében, de laboratóriumokban és kutatóhelyeken is. Ehhez az igen széles skálájú és élvezetes szakmai pályához adunk nektek útlevelet. Ismerd meg képzéseinket, szakterületeinket, fedezd fel magadban az építőmérnököt!