Matekozz, mozogj, agyalj!


2025.04.10. 09:00 - 14:00

1053 Budapest
Reáltanoda u. 13-15


Hol találkozunk? Budapest, Reáltanoda u. 13-15
Minimum életkor: 12
Ellátás: pogácsa, üdítő

Matematika vesz körül bennünket nap mint nap, sokszor észre sem vesszük, mi minden épül erre a tudományágra. Kutatóink színes, érdekes, játékos módon adják közre kutatási területeik izgalmas eredményeit és avatnak be titkaikba.

Bemutatjuk a Geogebra Dance alkalmazást, amely a Geogebra alkalmazást kiterjesztett valósággal kiegészítve a mozgást is beépíti a matematikatanulásba. A foglalkozás keretében 💻 kipróbálhatod az alkalmazást (ne ijedj meg, táncolni a neve ellenére nem kell), 💡 kutatói szemszögből ötletelhetsz a továbbfejlesztésén, 🌏 és elmeséljük azt is, milyen egy nemzetközi projektben dolgozni.
Ha tudsz, erre a foglalkozásra hozz magaddal laptopot vagy tabletet! (A laptop a legjobb, de a tablet is jó, és ha nem tudsz hozni eszközt, arra is találunk megoldást.)

Nők a statisztikában – Statisztikai torzítások, avagy mi az a nemek közötti adatszakadék?
Tudtad, hogy létezik egy olyan fogalom, hogy „nemek közötti adatszakadék”? Programunk során olyan tudással vértezheted fel magad, amivel előnyösen formálhatod majd a jövődet.

„Te is látsz magasabb dimenzióban?” – Hogyan képzelik el a topológusok a tereket?

A mindennapi tapasztalataink a háromdimenziós világra korlátozódnak, de a matematikában ennél jóval összetettebb terek is léteznek. Az előadás során olyan módszereket vizsgálunk meg, amelyek segítségével leírhatjuk és megérthetjük a magasabb dimenziós tereket – még akkor is, ha közvetlenül nem tudjuk őket szemléltetni.

Ezekkel a szakmákkal ismerkedhetsz meg
adattudós/data scientist
fizikus
kutató
matematikus
Szervező

HUN-REN Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet

1053, Budapest
Reáltanoda

Matematika vesz körül bennünket nap mint nap, sokszor észre sem vesszük, mi minden épül erre a tudományágra. Kutatóink színes, érdekes, játékos módon adják közre kutatási területeik izgalmas eredményeit és avatnak be titkaikba. A Rényi intézet részt vesz az EU-s Transeet projektben, melynek célja, hogy feltörekvő technológiákkal segítse az oktatást.