A hétköznapi hősök nem csak köpenyt viselnek!


2025.04.10. 09:00 - 12:00

8360 Keszthely
Festetics György utca 7.


Hol találkozunk? MATE Georgikon Campus "E" épületegyüttes portája
Elvárt öltözet: Kényelmes, szabadidős öltözet
Minimum életkor: 12
Ellátás: Pogácsával és üdítővel várjuk a hozzánk érkező lányokat

Az agrárszakemberek a mindennapok hősei, hiszen ők azok, akik az élet egyik nélkülözhetetlen hozzávalóját, az élelmiszeralapanyagot állítják elő. Mindezt úgy, hogy minél nagyobb harmóniára törekednek a természettel. Első hallásra ez férfias szakmának tűnhet, miközben egyre több nő végez és helyezkedik el sikeresen a mezőgazdaság különböző területein. Ismerkedj meg azokkal a nálunk dolgozó nőkkel, akik a mezőgazdaság, a digitalizáció, a természetvédelem, valamint a gazdaságtudomány területén alkotnak maradandót!

„Mit eszik, amit megeszünk?!” Egy igazi állatbolond garantáltan az agráriumban fogja leginkább otthon érezni magát. 2022-ben szereztem doktori fokozatot a baromfitakarmányozás területén, ezt követően kezdtem el kutatóként dolgozni a Georgikonon. Az egészséges táplálkozáshoz ügyelni kell rá, hogy mit etetünk azzal, amit később elfogyasztunk. Ez a takarmányozás egyik fontos aspektusa.

„Döntések, melyeket Te tudsz meghozni” Kicsi korom óta döntéseket kell hoznom a versenysportban és az iskolában is. Nos, ki nem hagynám egyiket sem az életemből. Mindezt fűszerezve a lovakkal.

„A növények fordított világa” A növényekről gyerekkorunk óta bennünk kialakult kép torzít! Ha belegondolsz, hogy a növény szája a szemünkkel nem látható gyökérzete, máris egy fordított világban találjuk magunkat!

„Trust Me I'm a Drone Pilot” Én vagyok Magyarország első női növényvédelmi drónpilótája. Olyan, mint egy sima drónpilóta, csak sokkal menőbb. A XXI. században a digitális fejlődés a maximumára kapcsol, amiből a mezőgazdaság sem maradhat ki. A program keretében nem csak felmérődrónokkal, hanem permeteződrónokkal is találkozhatsz!

„A kert a lélek tükre” A kertekben és a lakásban használatos dísznövények sokfélék, vannak közöttük lágy-és fás szárúak, örökzöldek és lombhullatók. Egyeseknek csak a levele dekoratív, másoknak a virága a legszebb dísze. A program keretében megismerkedhettek számos dísznövénnyel és a szaporításuk fortélyaival is.

„Gazdálkodj okosan!” De hogyan? Gyűjtsünk adatokat, végezzünk megfigyeléseket! Számoljunk, mérjünk, elemezzünk, következtessünk, hogy minél versenyképesebbek legyünk! A program keretében bepillantást nyerhetsz a Georgikonon folyó kutatások módszertani kérdéseibe.

„A védett növények titokzatos élete” Mit jelent az, hogy egy növényfaj védett? Miért ritka egy növényfaj az egyik helyen, míg máshol gyakori? Mennyi idő, míg egy magból virágzó növény lesz? Miért virágzott tavaly és miért nem virágzik idén? Egy ritka növényfaj védelméhez elengedhetetlen, hogy minél jobban ismerjük biológiáját, ökológiáját. A program keretében bepillantást nyerhetsz a kutatásainkba, és megtudhatod, hogyan keressük ezekre a kérdésekre a választ.

Ezekkel a szakmákkal ismerkedhetsz meg
agrármérnök
állattenyésztési agrármérnök
kutató
ménesgazda
Akik várnak rád
Dr. Simon Szabina
egyetemi adjunktus
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Georgikon Campus, Növénytermesztési-tudományok Intézet
Jelenleg oktató-kutatóként dolgozom a Georgikonon. 2022 októberében szereztem meg a növényvédelmi drónpilóta képesítést, első nőként Magyarországon.
Dr. Simon-Gáspár Brigitta
egyetemi adjunktus
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Georgikon Campus, Növénytermesztési-tudományok Intézet
Már középiskolás koromban is érdekelt a változó környezet, azóta a klímaváltozás mezőgazdasági aspektusaival foglalkozom.
Dr. Such Nikoletta Amanda
tudományos munkatárs
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Georgikon Campus, Élettani és Takarmányozástani Intézet
Kutatási területem főként az antibiotikum hozamfokozók, valamint a szója, mint fehérjehordozó kiváltásával kapcsolatos kérdések.
Takács Eszter Cseperke
Állattenyésztési mérnök hallgató
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Georgikon Campus, Állattenyésztési Tudományok Intézet
2024-ben végeztem Ménesgazda szakon az egyetemen, jelenleg Állattenyésztő agrármérnöki szakon vagyok és mindezek mellett versenyszerűen foglalkozom ve
Dr. Lepossa Anita
egyetemi docens
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Georgikon Campus, Növénytermesztési-tudományok Intézet
Az élet sokfelé sodort, mindenhol találtam izgalmas kutatási témát, néhány éve vetőmaggazdálkodási szakmérnök képesítést is szereztem.
Horváthné Dr. Baracsi Éva
egyetemi docens
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Georgikon Campus, Kertészettudományi Intézet
A dísznövények változatos világába adok betekintést immár 30 éve, mely idő alatt több száz diákkal sikerült megszerettetnem a kertészet világát.
Dr. Poór Judit
egyetemi docens
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Georgikon Campus, Matematika és Természettudományi Alapok Intézet
Iskolás korom óta vonzott a matematika. A statisztika szakirány mellett a tanár szakot is elvégeztem. Azóta oktatom a módszertani tárgyakat.
Lábadi Vivien
tanszéki munkatárs, doktorandusz
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Georgikon Campus, Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézet
Ritka, védett növényfajok biológiájával, demográfiájával foglalkozom, arra keresem a választ, hogy egyes növények miért is viselkednek úgy, ahogy.
Szervező

Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Georgikon Campus

8360, Keszthely
Deák Ferenc u. 16.

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Georgikon Campusa Európa első agrár-felsőoktatási intézménye, melyet gróf Festetics György alapított 1797-ben Keszthelyen. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem a régió egyik legnagyobb agrárfókuszú, multidiszciplináris felsőoktatási intézménye, amely széles képzési palettával és hat képzési hellyel várja hallgatóit Budapesten, Gödöllőn, Gyöngyösön, Kaposváron, Keszthelyen és Szarvason. Fontos számunkra, hogy hallgatóink azonnal hasznosítható tudást, idegennyelvi jártasságot és széleskörű gyakorlati tapasztalatot szerezzenek.